Wydaje Ci się, że ze swoim maluchem byłaś już wszędzie- ZOO, plac zabaw, Stajnia, mini przedszkole.. zastanawiasz się gdzie jeszcze można pójść i co robić ze swoją pociechą, żeby zainteresować tematem zarówno jego jak i Ciebie..?

Poniżej nasze propozycje:

Muzea- sprawdź najciekawsze w swoim mieście

Czy byłaś już w muzeum ze swoim maluchem? Wbrew pozorom muzeum to doskonałe miejsce nawet dla najtrudniejszych „małych graczy”

Po wspólnej wizycie w muzeum lub galerii urządźcie w domu własne, domowe muzeum. Przydatne do tego okażą się pocztówki ze zdjęciami zwierząt i krajobrazów, figurki z masy solnej, rodzinne zdjęcia, rysunki malucha, pamiątki znad morza itp. Ułóżcie je na stoliku i parapecie, postaraj się je przyporządkować tematycznym kryteriom. Teraz możesz dać oprowadzić się maluchowi po wystawie.
Zabawa w muzeum ćwiczy pamięć i wyobraźnię dziecka. Dzięki wspólnemu oglądaniu domowych eksponatów brzdąc poznaje wartość wspomnień i pamiątek.

Gry ruchowe

Pamiętacie jak w dzieciństwie wychodziło się na podwórko poskakać w gumę, klasy.. to niezwykle rozwija koordynację ruchową i umysł dziecka!

Oprócz klasycznych, które pewnie wszyscy znamy:

  • Baba jaga patrzy
  • Ciuciubabka
  • Tor przeszkód
  • Przeciąganki
  • Klasy

Możecie też zagrać z dziećmi w ruletkę z ćwiczeniami. Bardzo fajny pomysł.

Rysujecie koło, wpisujecie 5-10 ćwiczeń i zabaw (podskakiwanie, ruchy ramion, pajacyki, brzuszki..) po czym kręcicie swoim kołem losując zdanie J

Poszukiwanie skarbów

Sławetna gra z dzieciństwa. Podchody.. trochę zmodernizowana i dopasowana do wieku Twojego dziecka. Na dworze lub w domu w różnych miejscach (drzewa, krzaki, kamienie) schowaj jakiś przedmiot – coś słodkiego albo drobny prezent. Powiedz: „Idź do przodu, stań, idź w stronę ławki, omiń ją, szukaj na dole….”. Innym poleceniem może być podanie liczby kroków, jakie dziecko ma przejść lub narysowanie kredą częściowej trasy

Basen

Pływanie jest rewelacyjnym sportem i jednocześnie rozrywką. Doskonali rytm ruchów, koordynację, płynność, gibkość, wytrzymałość, mechanikę oddychania. Odwiedzajcie basen co najmniej raz w tygodniu, a w czasie, gdy nie jest to możliwe – urządzajcie sobie zabawy w wannie.

Wrotki i rolki

Doskonalą u dziecka koordynację, zwinność, wytrzymałość, kondycję i orientację w przestrzeni.

 

Zobacz więcej