Porady  Wiadomości

Dziecko na urlopie czyli jak dbać o BEZPIECZEŃSTWO naszych Pociech

Każdy rodzic wie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych dzieci. Gdziekolwiek jesteśmy, cokolwiek robimy, kwestia bezpieczeństwa jest na pierwszym miejscu. Na co więc uważać podczas wakacyjnych podróży?

Jeśli jedziesz na urlop autem, pamiętaj o bezpieczeństwie malucha. Zadbaj o odpowiedni fotelik dla dziecka i prawidłowo zapięte pasy. Pamiętaj również o tym, że poważnym problemem podczas drogi, może być choroba lokomocyjna. Aby jej zapobiec, zaopatrz się w lek apteczny.

Temperatura to również bardzo ważna kwestia. Twoje dziecko powinno być ubrane w odzież dobraną adekwatnie do pogody i temperatury. Wygodne ubranka, najlepiej z naturalnych materiałów, bawełny przepuszczającej powietrze, pomogą zapobiec przegrzaniu i nieprzyjemnym odparzeniom skóry, a także umożliwią swobodny ruch ciała.

Higiena w dobie koronawirusa, to ALERT WAKACYJNY! Przestrzegaj podstawowych zasad higieny i rozmawiaj o tym ze swoją pociechą – ręce myjcie częściej niż w domu, pijcie wodę butelkowaną, a jedzenie spożywajcie jedynie ze sprawdzonego źródła. Miejcie przy sobie chusteczki dezynfekujące, żel antybakteryjny

Mam czas wakacyjny, muszki, komary, kleszcze oraz inne owady atakują. Podczas pobytu w lesie czy na łące ważne jest okrycie głowy, a także stosowanie środków odstraszających komary i kleszcze. By czuć się całkiem bezpiecznie, zadbaj o szczepienie, które uchroni przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez owady i zapobiegnie powikłaniom. W aptece możesz kupić bransoletki odstraszające owady, dzięki czemu masz gwarancję, że nawet jeśli nie zastosujesz spray’u, Twoje dziecko będzie zabezpieczone.

Ubezpiecz siebie i dziecko przed wyjazdem. Niezwykle ważną kwestią, jest ubezpieczenie siebie i swojego dziecka podczas wyjazdu zagranicznego. Kwota jest niewielka, ale jeśli nasz szkrab, dostanie zapalenia ucha, grypy czy zachoruje będziemy mogli skorzystać z publicznej, zagranicznej opieki medycznej. W innym przypadku możemy wydać fortunę na leczenie. Koszt takiego ubezpieczenia to tylko parędziesiąt złotych, a spokój ducha jest zapewniony. W przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej zaopatrz się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dostaniesz ją bezpłatnie w placówkach Narodowego Funduszu Zdrowia. Uprawnia ona każdego ubezpieczonego (również dziecko) do udzielania świadczeń zdrowotnych w nagłych sytuacjach

Przestrzeż dziecko przed obcymi. Powtarzaj, by nie rozmawiało z nieznajomymi osobami, nie brało od nikogo słodyczy i zabawek, by nie szło nigdzie z nowo poznaną osobą. Oprócz tego załóż na szyję wisiorek, smycz z informacją z imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem Twojego telefonu oraz grupą krwi. Dzieci dość łatwo się gubią. Wystarczy na sekundę spuścić je z oka. Dlatego warto by miało przy sobie informacje na temat osoby do szybkiego kontaktu oraz w razie czego, grupy krwi.

Wakacje z dzieckiem nie mogą odbyć się bez pobytu na słońcu, dlatego pamiętaj o kremach z filtrem, w razie ewentualnych oparzeń zastosuj krem przeciw oparzeniom. Pilnuj, by dziecko miało cały czas okrytą głowę. Pijcie dużo wody – co najmniej 1,5 litra dziennie. Na plaży nie oddalaj się od dziecka i nie spuszczaj z niego oka, tym bardziej jeśli znajdujecie się blisko wody.

Pamiętaj, że wszelkie zachłyśnięcia się wodą mogą być zabójcze! Sprawdź

Zobacz więcej