Porady  Wiadomości

Masz dzieci w wieku szkolnym? Skorzystaj z Karty Dużej Rodziny.

Aktualna sytuacja rodzin wielodzietnych w Polsce, nie jest komfortowa. Utrata pracy, zmniejszenie zarobków lub zastój w przedsiębiorstwie wpływa na codziennie życie wielu rodzin. W związku z tym, rozpoczęcie roku, to tym bardziej ciężki czas, wiążący się z wydatkami. Zakup książek, przyborów szkolnych..

Koszty wyprawki szkolnej i zajęć dodatkowych można znacząco obniżyć, korzystając z Karty Dużej Rodziny (KDR).

Rząd przygotował opcję pomocową dla rodziców. Na stronie empatia.mrpips.gov.pl jest wyszukiwarka partnerów KDR i zniżek, które oferują. Przed 1 września warto sprawdzić zniżki przydatne podczas robienia zakupów do szkoły: edukacja – 2201 partnerów, żywność – 2633, sport, rekreacja i turystyka ­– 2543, odzież i obuwie – 2156, kultura ­– 740. Można przeczytać na stronie Ministerstwa

Zniżki i bony dostępne obowiązują w różnorodnych sklepach i księgarniach takich jak: Świat Książki, Książnica Polska, SMYK, World Link, Bartek, Wojas, a nawet LIDL, który oferuje zniżkę w wysokości 10% na artykuły takie jak piórniki, plecaki, zeszyty, bloki, długopisy oraz tekstylia dziecięce i młodzieżowe.

Wśród innych sieci, które honorują kartę, jest Carrefour.

Zniżka przyznawana jest w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za min. 50 zł, po uwzględnieniu innych rabatów oraz okazaniu w kasie aktywnej Karty Dużej Rodziny.

 

W całej Polsce jest blisko 1500 punktów, w których świadczone są zniżki na usługi sportowe, m.in. na jazdę konną, zajęcia aikido, karate, naukę pływania, treningi piłki nożnej, a także blisko 300 oddziałów, w których udzielane są korepetycje.

Prawo do posiadania karty, przysługuje rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przysługuje także dzieciom w wieku do 18. roku życia, w wieku do 25. roku życia uczących się w szkole lub szkole wyższej, a także bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem
o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.


Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie, a także wydanie jej jest bezpłatne. Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu swojego zamieszkania.

Od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny jest dostępna w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

Aby skorzystać ze zniżki, pokaż swoją Kartę Dużej Rodziny i ciesz się zniżkami.

Informacje pochodzą ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

 

Zobacz więcej