Porady  Wiadomości

Dziecko w domu. Jakie produkty gwarantują rodzicom bezpieczeństwo ich noworodka?

Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu czy w małym mieszkaniu, można przygotować strefy dziecięce niezbędne do przewijania, pielęgnacji, karmienia czy spania, tak, aby te czynności odbywały się bezpiecznie i wygodnie, zarówno dla matki jak i dla dziecka.

Elektroniczna niania jest powszechnie znanym rozwiązaniem, o którym warto pamiętać kompletując elementy wyposażenia domu na narodziny dziecka. Co ważne, nowoczesne elektronicznie nianie wyposażone są w kamerki oraz monitory oddechu. Jest to produkt, który jest niezbędny dla komfortu rodzica i bezpieczeństwa dziecka, szczególnie w nocy.

Produktem, który gwarantuje wygodę i komfort zarówno dla dziecka, jak i matki jest także kosz do spania dla niemowlaka, który można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, nie przerywając dziecku snu. Często do takich koszy dołączone są stojaki bujające, które pozwalają na bujanie dziecka np. po wybudzeniu. Daje to również komfort dla samej mamy, która ma pewność, że dziecko jest bezpieczne a nie trzeba go ciągle nosić na rękach.

 

Dla bezpieczeństwa maluszka, które ma tendencje do zarzucania sobie kocyka czy kołderki na twarz, wygodnym rozwiązaniem są otulacze z dzierganej, elastycznej bawełny, które nie krępują ruchów dziecka.

Skutecznym produktem do uspokajania, usypiania dziecka jest szumiący miś, który włącza się automatycznie po wykryciu płaczu dziecka. Taki szumiący miś pomaga również, gdy dziecko jest rozdrażnione i niespokojne.

Zobacz więcej