Porady  Wiadomości Zdrowie

Zbliża się rok szkolny? Czy masz już ubezpieczenie swojego dziecka?

Już za parę tygodni rozpocznie się kolejny rok szkolny. Warto więc wybrać najlepszą opcję ubezpieczenia dzieci i młodzieży szkolnej, najkorzystniejszą pod względem bezpieczeństwa, warunków i wariantów ubezpieczenia. Na rynku pojawił się niekwestionowany lider – marka Kocham To Dbam, udostępniający jedno z najlepszych tego typu ubezpieczeń jakie do tej pory były oferowane

Czym jest ubezpieczenie NNW ( następstw nieszczęśliwych wypadków) i dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie szkolne to tradycyjne grupowe ubezpieczenie, które chroni finansowo od następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z uszkodzeniem ciała (np. skręcenie, złamanie, utrata czy uszkodzenie zębów oraz wiele innych urazów), które wydarzyły się zarówno w szkole, jak i poza nią, przez cały rok. Działa ono po prostu wszędzie, 24 godziny na dobę, również poza granicami naszego kraju.

Wzmożone zainteresowanie rodziców ubezpieczeniami NNW zbiega się zwykle z rozpoczęciem roku szkolnego. To prawdopodobnie z tego powodu ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży nazywamy ubezpieczeniami szkolnymi. Wbrew utartym przekonaniom, do  ubezpieczenia zgłaszać się  można w większości przez okrągły rok.

Przystąpienie do ubezpieczenia NNW odbywa się najczęściej w dwóch formach. Po pierwsze dziecko przystępuje do ubezpieczenia z ramienia Placówki do której uczęszcza, jeśli ta, zawiera polisę grupową.

Drugą formą jest samodzielne przystąpienie w formie online lub tradycyjnej, gdzie rodzic w kilka minut może ubezpieczyć dziecko całkowicie zdalnie. W tej formie rodzic sam może zdecydować o wariancie, a tym samym dobrać zakres do indywidualnych potrzeb swojej pociechy. Nikt przecież , tak dobrze jak rodzic, nie zna swojego dziecka. To rodzic podejmuje ostatecznie suwerenną decyzję o tym, czy chce ubezpieczyć dziecko w Placówce w ramach wybranego tam Pakietu i wariantu, czy woli zrobić to samodzielnie za pośrednictwem Platformy  Kocham to Dbam.

Każdego roku rodzice stają przed decyzją wyboru ubezpieczenia NNW. Paradoksalnie nie jest to prosta decyzja. Porównanie ofert i ich analiza nie jest dla większości rodziców łatwą sprawą. Przecież nie mówimy o ubezpieczeniu dóbr materialnych, tylko o tym co najważniejsze – zdrowiu i życiu własnego dziecka, w takich sytuacjach jak wypadki.

Nie ma nic ważniejszego niż poczucie bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w kontekście dzieci, których żywiołowość i  kreatywność nie zna granic. W zasadzie każdy z nas, niezależnie od wieku i trybu życia narażony jest na wypadki. Ubezpieczenie nie uchroni od wypadku, ale wspomoże z pewnością w sytuacjach nagłych i nieplanowanych.

Na rynku obecny jest Program NNW Kocham To Dbam, oferujący warunki ubezpieczenia, wysokie wypłaty świadczeń oraz bardzo  szeroki zakres. Ubezpieczenie dziecka  w ramach Kocham to Dbam zarówno poprzez Portal jak i przystąpienie w Placówce, do której uczęszcza dziecko, jest rozwiązaniem dla rodziców ceniących transparentność produktów ubezpieczeniowych, którzy wymagają kompleksowej ochrony dla swojego dziecka, przy zachowaniu najwyższych sum ubezpieczenia  w przystępnej cenie.

Partnerami Projektu Kocham to Dbam są wysoce wyspecjalizowane podmioty, które tworzą najbardziej wyszukane pakiety NNW dla dzieci na rynku. Gwarantem doskonałej ochrony i obsługi są SIGNAL IDUNA POLSKA, Unilink oraz Szkolna Agencja Ubezpieczeniowa.

Niewątpliwym atutem tego ubezpieczenia jest jego cena. W ramach Pakietu Kocham to Dbam składkę opłacamy raz w roku i wynosi ona już od 35zł rocznie, zatem mniej niż 3 zł miesięcznie. Dostępnych jest aż siedem wariantów do indywidualnego wyboru. Różnią się one zakresem, sumami ubezpieczenia oraz wysokością składki. Pamiętajmy jednak, że im wyższy wariant, tym wypłacone, po wypadku, świadczenie będzie wyższe. Wysokość wypłaconego świadczenia wynika z sum ubezpieczenia w ramach danego wariantu. Sumy te na ogół wzrastają wraz z kolejnym wariantem. Nic nie stoi na przeszkodzie posiadania przez dziecko ochrony w ramach kilku pakietów NNW w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Wypłata świadczenia odbywa się wtedy w ramach wszystkich posiadanych pakietów ochrony u różnych ubezpieczycieli w ramach tego samego wypadku.

Ważnym aspektem szkolnego NNW jest też zawarta w Pakiecie ochrona dla dzieci uprawiających sport. Bez względu na wybrany wariant taką ochronę Pakiet Kocham to Dbam posiada.

Zwrócić należy również uwagę na transparentność tej oferty. W sytuacji pobytu w szpitalu zarówno w wyniku NW jak i choroby świadczenia wypłacane są od 1-go dnia pobytu, bez konieczności przebywania w szpitalu określonej minimalnej liczby dni, jak to często praktykuje się na rynku. Pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji  to kolejne istotne  wyróżniki tego ubezpieczenia. W sytuacji pogryzienia przez zwierzęta czy ukąszenia przez owady ubezpieczenie w pełni działa zapewniając ochronę ubezpieczeniową i w takich wypadkach.  Kocham to Dbam  podąża niewątpliwie za czasami, w których przyszło nam żyć. Należy tu wspomnieć o zawartym w pakiecie assistance, a w ramach niego m.in. usłudze Dziecko w sieci, która chroni dziecko przed zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu np. hejtu.Decyzji o wyborze tego typu ubezpieczenia z pewnością nie należy przekładać na później. Nie możemy przewidzieć, co wydarzy się choćby jutro. Tak szeroka  ochrona za kwotę od 35zł/rocznie jest niewątpliwie dużym krokiem w stronę rodziców ze strony ubezpieczyciela, który oferuje wsparcie finansowe w sytuacjach wypadkowych, o których rodzice wolą w codziennym życiu nie myśleć. Nieszczęśliwy wypadek, pobyt w szpitalu czy poważne zachorowanie powoduje ogromny stres  i traumę, która  towarzyszy  zarówno dziecku jak i jego rodzicowi, dla którego dziecko to największy skarb.

Tu wsparciem okazuje się ochrona ubezpieczeniowa, która w trudnych chwilach jest niezawodna. Niewątpliwym atutem jest możliwość objęcia ochroną dzieci od 6-tego miesiąca życia, aż do 26 lat. Pakiet Kocham To Dbam spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Świadomy rodzic chce dziś kupić takie ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka, które da realną ochronę i zapewni wsparcie w sytuacjach niespodziewanych.

Może to zrobić w prosty i przyjemny sposób w każdym miejscu i w dowolnym dla siebie czasie.

Kocham to Dbam pomaga świadomym rodzicom dbać  o swoje dzieci.

Bo jeśli KOCHASZ TO DBAJ –  tylko z Programem Kocham to Dbam.

Ubezpiecz swoje dziecko zaledwie w 3 minuty bez wychodzenia z domu na www.kochamtodbam.pl

 

 

 

 

Zobacz więcej