Każdy rodzic wie, jak ważne jest efektywne spędzanie czasu z dzieckiem. Zdaniem terapeutów, dzięki wspólnym chwilom zacieśniamy relacje z dziećmi, rozwijamy ich kreatywność, a także dajemy im poczucie bezpieczeństwa i pokazujemy, jak bardzo są dla nas ważne. Jednak organizowanie rozrywek dzieciom nie jest ani łatwe, ani tym bardziej…tanie. Dziś przedstawiamy Wam propozycje na wspólne spędzanie czasu, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, ani dużych nakładów inwestycyjnych:

 Kreatywne warsztaty:

Nie każdy o tym wie, ale w wielu kawiarniach czy miejscach dla dzieci organizowane są bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.

Wspólne zajęcia plastyczne, artystyczne czy manualne to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie kreatywne spędzanie czasu, a przy okazji- chcą zdobyć dodatkowe umiejętności.

Kawiarnie z miejscami dla najmłodszych:

Jeżeli nie jesteśmy fanami wydawania pieniędzy na sale zabaw, warto poszukać w okolicy kawiarni lub restauracji, które mają tzw. kąciki dla dzieci. Tego typu miejsca bardzo często oferują nam przestrzeń z ciekawymi zabawkami i grami dla najmłodszych. Wówczas możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzić czas ze swoją pociechą zamawiając kawę czy ciastko.

Zwiedzanie muzeów:

Świetnym pomysłem dla tych najmłodszych i nieco starszych dzieci jest zwiedzanie muzeów. Większość muzeów raz w tygodniu daje możliwość obejrzenia ekspozycji zupełnie za darmo. Jest to niesamowita okazja, aby przybliżyć dzieciom wiele aspektów historycznych, geologicznych, kulturowych i nie tylko.

Zajęcia w domach kultury:

Warto śledzić wydarzenia kulturalne, które są organizowane przez miasta lub ośrodki kultury. Niejednokrotnie oferują one mnóstwo bezpłatnych atrakcji zarówno dla naszych pociech, jak i dla dorosłych.

Informacje o tym, co gdzie się dzieje znajdziecie m.in. na portalach internetowych czy stronach www domów kultury.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka pomocnych artykułów:

Darmowe i tanie wydarzenia w Warszawie dzisiaj | waw4free

18 pomysłów, jak zwiedzić Warszawę za darmo – oficjalny portal turystyczny stolicy Polski (warsawtour.pl)

28 rzeczy, które można robić za darmo w Krakowie (morizon.pl)

Co warto zobaczyć w Trójmieście? Nadmorski city break pełen atrakcji – Triverna.pl

Mało które dziecko nie lubi atrakcji na świeżym powietrzu. Ponoć nie ma złej pogody na spacer, jest tylko źle dobrane ubranie- dlatego, niezależnie od warunków atmosferycznych, nie bójmy się wychodzić z dziećmi na spacer do lasu czy parku. To idealny pomysł, aby odciągnąć nasze latorośle od telefonów i czy tabletów, a przy tym zadbać o ich odporność i pokazać im nieco więcej realnego świata.

Wycieczki krajoznawcze:

To idealna propozycja dla wszystkich aktywnych rodzin. Podczas wycieczki możemy pokazać dzieciom roślinność, zabawić się w poszukiwaczy skarbów, lub podążać śladami zwierząt. Możemy także zaproponować zabawy, na które brakuje miejsca w domu, jak chociażby berek, czy zabawa w chowanego.

Bezpłatne lodowiska:

Dla fanów sportów zimowych, mamy dobrą wiadomość- w wielu miastach znajdziemy lodowiska, na które wstęp jest bezpłatny. Jest to idealny pomysł na aktywne spędzenie czasu z dziećmi.

Boiska szkolne:

Kto z nas nie śledzi kariery Roberta Lewandowskiego i nie marzy o tym, by kopać piłkę chociaż w połowie tak dobrze, jak on? Boiska szkolne to świetne miejsce, aby rozwijać talent naszych dzieci, a także wspólnie z nimi angażować się w zabawy na świeżym powietrzu, organizować turnieje czy mecze, nie tylko piłki nożnej.

A kto wie, może w przyszłości nasza pociecha zastąpi Roberta na boisku? W końcu kiedyś każdy piłkarz musi przejść na emeryturę i mieć godnego zastępce.

Wizyta na plaży lub nad jeziorem:

Gdy tylko zrobi się trochę cieplej, warto udać się na plaże miejskie, które kuszą nas atrakcjami nie tylko dla dzieci. Coraz bardziej zadbane, czyste i mające do zaoferowania mnóstwo atrakcji- od stanowisk do grillowania, bezpłatnych leżaków, po fantastyczne place zabaw są idealnym miejscem na celebrowanie wspólnych chwil.

Ogródki jordanowskie i place zabaw:

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko kształtowało umiejętności społeczne, to nie ma lepszego miejsca na zabawę niż plac zabaw czy ogródek jordanowski. Znajdziemy w nim nie tylko mnóstwo ciekawych atrakcji (place zabaw są teraz na naprawdę wysokim poziomie), ale także poznamy innych uczestników zabawy i kto wie- być może nasze pociechy poznają tam swojego przyjaciela, z którym wspólnie będą eksplorowały otaczający ich świat?

Mamy nadzieje, że nasze pomysły przypadną Wam, a przede wszystkim Waszym pociechom do gustu i wywołają uśmiech na twarzach Waszych dzieci.

 

 

Zobacz więcej